Najtrvácnejšie pletivá: ktoré sú to? 

Najtrvácnejšie pletivá: ktoré sú to? 

by spravca

Zvárané pletivo v rolkách disponuje pevnosťou, odolnosťou voči poveternostným vplyvom, 15-ročnou zárukou, moderným dizajnom a cenovou dostupnosťou. 

Hľadáte oplotenie pozemku, ktoré vydrží roky za rozumnú cenu? Medzi najtrvácnejšie a cenovo dostupné pletivá patrí zvárané pletivo v rolkách. Predáva sa v rôznych výškach, veľkostiach oka, farbách, hrúbkach drôtu a baleniach. 

Skôr, ako sa pustíte do výberu konkrétneho typu zváraného pletiva, mali by ste poznať základné faktory predlžujúce celkovú životnosť oplotenia. 

Trvácnosť pletiva nie je len o povrchovej úprave 

Plotové pletivo, ktoré vydrží roky, musí mať vysokokvalitnú povrchovú úpravu pozostávajúcu z pozinkovaného drôtu a poplastovania. 

Ako zistíte, či ste si vybrali to najlepšie pletivo? Veľa vám napovie dĺžka záručnej doby. Tie najlepšie poplastované zvárané pletivá disponujú záručnou lehotou až 15 rokov. 

Okrem záruky si posvieťte na priemer oceľového drôtu, ktorý sa nachádza pod plastom. Mnoho výrobcov a predajcov totiž tento údaj na etikete neuvádza. 

Ďalším faktorom ovplyvňujúcim trvácnosť pletiva je veľkosť oka. Platí, že čím je oko menšie, tým je oplotenie stabilnejšie. 

Nepodceňujte ani priemer, resp. hrúbku steny stĺpika a osovú vzdialenosť stĺpika. Odporúčaná vzdialenosť dvoch plotových stĺpikov je 2,5 metra. 

Na pevnosť a celkovú životnosť oplotenia má vplyv aj počet vzpier použitých v oplotení. Platí, že čím väčší počet použijete, tým pevnejší plot získate. 

Typy zváraného pletiva 

Zvárané pletivo a siete sa predávajú vo viacerých variantoch. Odlišujú sa od seba najmä pevnosťou, vzhľadom a cenovou úrovňou. Tie najpevnejšie disponujú hrúbkou drôtu 2,2/2,5 mm(2,2 mm tvorí drôt, zvyšok poplastovanie) a veľkosťou oka 50,8 x 50,8 mm. 

Ekonomická verzia zváraného pletiva pozostáva z hrúbky drôtu 1,6/2,1 mm a veľkosti oka 50,8 x 101,6 mm.

You may also like