Máte radi saunu? A čo takto sauna vo vašej záhrade?!

by spravca

O saune už počul asi každý. V poslednej dobe sa stala naozaj veľkým trendom pre oddych a relaxáciu. Mnohí ľudia vyhľadávajú sauny na rekreačných pobytoch, na ktorých je pocit z relaxu ešte väčší ako pri bežnom pracovnom dni. Sauny sa väčšinou nachádzajú v rôznych relaxačných alebo wellness centrách – nie je to však pravidlo.

Sauny v exteriéroch

Zo severských krajín ku nám pomaly preráža trend, ktorého súčasťou sú vonkajšie sauny. Tie môžu mať rôzne podoby. Niektoré vyzerajú ako drevený záhradný domček. Iné majú tvar barelu- teda sudu. Jedná sa však len o tvar, nie veľkosť aby sa do neho dalo umiestniť všetko čo vonkajšia sauna musí obsahovať.

Saunová pec, voda, lavička či lehátko

Možno sa to niekomu bude zdať málo, no je to všetko čo potrebujete aby ste si mohli vychutnať relax v saune. Práve pre to je vonkajšia sauna dostupnejšia ako si mnohí myslia a môžete si ju pomerne jednoducho zaobstarať aj vo vašom dvore či záhrade.

Premena záhradného domčeka na saunu

Pokiaľ nemajú vonkajšie sauny tvar spomínaného barelu, teda sudu, častokrát sú na nerozoznanie od záhradného domčeka. Práve pre to je saunu pomerne jednoducho vyrobiť aj vo vlastnej réžií. Pokiaľ už vlastníte záhradný domček, budú Vám postačovať drobné úpravy v podobe vytvorenia sedenia, použitia vhodných náterov a zakúpenie saunovej pece. Na saunu sa dá prerobiť takmer každý záhradný domček.

Pokiaľ ešte záhradný domček nevlastníte a zvažujete nad jeho kúpou, máte o jeden dôvod viac na zamyslenie pri výbere správnej veľkosti a tvaru. Do budúcna možno budete plánovať práve saunu vo vašej záhradke a v takomto prípade by ste už rovno mali pre ňu prichystaný priestor.

Možno však už teraz viete, že by ste chceli vonkajšiu saunu. Existujú predajcovia, ktorí ponúkajú vonkajšie sauny. Domčeky sú už predpripravené na použitie alebo inštaláciu saunovej pece. Stačí sa teda už len dobre rozhodnúť a saunovať sa môžete aj doma ☺

 

Zdroj fotiek: www.pinterest.com

You may also like