Šetrite energie vďaka plastovým oknám

by spravca
0 comment

Hľadáte spôsob ako ušetriť na energiách? Vymeňte svoje staré okná za nové. Plastové okná sú praktické a moderné.  Navyše úspora vašich financií bude vďaka nim ihneď viditeľná.

Prelomový objav

Plastové okná sú tu s nami už vyše 60 rokov. Postupne nahrádzali klasické drevené okná, ktoré začali byť vzhľadom na energetickú krízu finančne náročné.  Staré typy okien navyše dizajnovo nezapadali do nových trendov v architektúre. Prvé plastové okná boli dvojkomorové, mali len dorazové tesnenie a dochádzalo k ich zdúvaniu. Postupné vylepšenia výrobných procesov dokázali tieto nedostatky odstrániť. Dnešné plastové okná sú technicky dokonalé.  A nezostalo len pri oknách. Plastové dvere doplnili sortiment a stali sa nevyhnutným stavebným prvkom.

Staré okná vymeňte

Možno sa nemôžete so svojimi starými drevenými oknami rozlúčiť a uvažujete nad ich renováciou. Otázkou je rentabilita takejto investície. Majitelia veľkých domov často s výmenou starých okien za plastové váhajú. Boja sa, že by plastové okná a ich cena prevyšovali cenu renovácie. Pri takýchto úvahách je treba myslieť nielen na prvotnú investíciu, ale aj neskoršiu úsporu energií . Okrem toho tento proces zaberie veľa času a výsledok je neistý. Každá renovácia je zväčša len estetická záležitosť a opravy nezvýšia kvalitu okien. Cena renovácie sa po zrátaní nákladov na prácu majstra, farby, chemikálie a sklenené výplne vyšplhá k cene nových okien. Dajte preto zbohom starým oknám, lebo pri oknách neplatí príslovie „staré, ale jaré“.

Plastové okná šetria a chránia

Náklady na energie vo veľkých bytoch a domoch vedia poriadne zamávať vašou peňaženkou. Možno ste ani netušili, že až 56 % z celkových nákladov na bývanie pripadá na vykurovanie objektu. Keďže nežijete v praveku, iste si radi vychutnávate pocit tepla domova počas zimných mesiacov. Nemali by ste preto nezmyselne šetriť znižovaním teploty vo vašom príbytku. Lepšia je jednorazová investícia do plastových okien, ktorá sa vám bude ešte dlhé roky vracať. Ak sa rozhodnete pre komplexnú výmenu okien, ušetríte až 20 % nákladov na vykurovanie.  Okrem toho treba myslieť na komfort bývania. Napríklad vo veľkomeste akým je Bratislava sú plastové okná skvelým pomocníkom pri tlmení hluku z ulice. Nie je predsa nič nepríjemnejšie ako počúvať neustály ruch.  Ak ste sa vrátili domov z práce unavení, plastové okná vám zabezpečia relax a komfort v tichom prostredí.

 

 

 

 

You may also like