Výzva OP ĽZ DOP 2017/4.1.2/02

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O Výzve

Názov:                                                          Vývoj nových zariadení podporujúcich sociálnu integráciu osôb so zdravotným postihnutím

Schéma pomoci de minimis:      SCHÉMA POMOCI DE MINIMIS

na podporu sociálnej inklúzie, zamestnanosti a vzdelávania zamestnancov (schéma DM č. 1/2015)

Výzva vyhlásená:                          03.11.2017

Typ výzvy:                                      otvorená

Termíny uzavretia kôl výzvy:     28.02.2018, 31.05.2018, 31.08.2018

Indikatívna výška finančných prostriedkov vyčlenených na výzvu (zdroje EÚ):

• 1 000 000 €

Minimálna výška príspevku: 5 000 €

Maximálna výška príspevku: 100 000 €

Financovanie projektu:

Menej rozvinuté regióny

Kategória žiadateľa Zdroj financovania NFP Výška financovania z celkových oprávnených výdavkov (%) Výška spolufinancovania zo zdrojov žiadateľa z celkových oprávnených výdavkov (%)
–       ostatné subjekty verejnej správy

–       obec /vyšší územný celok

–       mimovládna nezisková organizácia

zdroj EÚ ESF 85 5
ŠR 10
–       súkromný sektor mimo schém štátnej pomoci zdroj EÚ ESF 85 10
ŠR 5
–       prijímatelia v rámci schém pomoci de minimis zdroj EÚ ESF 85 10
ŠR 5

Viac rozvinutý región

–       ostatné subjekty verejnej správy

–       obec /vyšší územný celok

–       mimovládna nezisková organizácia

zdroj EÚ ESF 50 5
ŠR 45
–       súkromný sektor mimo schém štátnej pomoci zdroj EÚ ESF 50 10
ŠR 40
–       prijímatelia v rámci schém pomoci de minimis zdroj EÚ ESF 50 10
ŠR 40

Oprávnenými žiadateľmi sú nasledujúce subjekty:

• zamestnávatelia – podnikateľské subjekty
  • poskytovatelia sociálnych služieb
  • neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, ktoré sú súčasne aj reprezentatívnou organizáciou
  • záujmové združenia právnických osôb, ktoré sú súčasne aj reprezentatívnou organizáciou
  • občianske združenia , ktoré sú súčasne aj reprezentatívnou organizáciou
  • nadácie, ktoré sú súčasne aj reprezentatívnou organizáciou.

Za reprezentatívnu organizáciu sa na účely tejto výzvy považuje organizácia, ktorá minimálne 5 rokov ku dňu vyhlásenia výzvy:

• je zaregistrovaná
  • vo svojej zakladateľskej listine, stanovách resp. v inom ekvivalentnom dokumente uvádza činnosti so zameraním na osoby so zdravotným postihnutím.

Oprávnenými cieľovými skupinami sú:

• osoby so zdravotným postihnutím (podľa Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím)

Povinnou aktivitou je:

Výskum, vývoj a zvýšenie dostupnosti nových/inovovaných technológií pre osoby so zdravotným postihnutím

• aktivita sa realizuje prostredníctvom 3 povinných podaktivít (výskum a vývojových/inovovaných zariadení, softvéru, aplikácií určených na sociálnu integráciu osôb so zdravotným postihnutím v spoločnosti, výroba vzorky a pilotné odskúšanie cieľovou skupinou, prezentácia na domácom trhu)