Chcete vymeniť vonkajšie vchodové dvere? Plast a hliník sú najlepšou voľbou

Vaše staré vchodové dvere pomaly, ale iste dosluhujú? V tomto prípade nebuďte sentimentálny a kúpte si nové dvere, ktoré budú spĺňať vysoké technické požiadavky. Najlepšou voľbou sú dvere vyrábané z plastu alebo hliníka. Oba materiály majú dlhú životnosť a vyzerajú nadčasovo.

Plastové dvere pre úsporu energií

Vstupné dvere do domu alebo bytu musia nielen dobre vyzerať, ale byť aj dostatočne odolné. Veľa ľudí pri ich kúpe uprednostní hliníkové dvere, pretože sa boja roztiahnutia alebo skrútenia plastu. Ich obavy nie sú na mieste. Nové technológie pri výrobe výplní dverí tieto nedostatky odstránili. Napríklad plastové dvere vyplnené HPL doskami majú veľmi nízke hodnoty rizika tepelnej deformácie. Plastové dvere sa tak stali lacným a kvalitným riešením, ktoré vám ušetrí peniaze. Plast je známy svojimi izolačnými vlastnosťami. Vchodové dvere z plastu zabránia prenikaniu studeného vzduchu z vonku a udržujú stabilnú teplotu v dome. Vďaka tomu sa vaše výdavky na kúrenie enormne znížia. Plastové dvere spĺňajú taktiež najvyššie zvukovo izolačné požiadavky. Obávať sa nemusíte ani o bezpečnosť svojej rodiny. Plastové dvere sa dajú objednať s viacbodovým zamykaním, ktoré zlodeji len tak ľahko neprekonajú. Dizajnovo sa plastové dvere nedajú rozoznať od drevených. Vďaka veľkému množstvu dekorov si z nich vyberie každý spotrebiteľ. Samozrejmosťou plastových dverí je ich dlhá životnosť a bezúdržbovosť.

Hliníkové dvere pre bezpečné bývanie

Dvere z hliníka sa stávajú voľbou pre čoraz viacej ľudí. Presvedčila ich nielen dlhá životnosť hliníka, ale aj jeho odolnosť a bezpečnosť. Hliníkové dvere sú síce o niečo drahšie ako plastové, ale zaručujú aj vyšší komfort bývania. S ohľadom na kvalitu sú hliníkové vchodové dvere a ich cena v adekvátnom pomere. Dvere z hliníka neprekvapí žiadne počasie a vďaka viacbodovému uzamykaniu ani zlodej. Hliníkové dvere sa nedeformujú pod vplyvom slnečného žiarenia, veľkého mrazu a nepodliehajú korózii. Ochránia váš domov aj pred požiarom. Hliník vám podobne ako plast pomôže znížiť náklady na vykurovanie. Pokrokové technológie vo výrobe rámov z hliníka umožnili ich využitie pre pasívne a nízkoenergetické domy. V horúcom letnom počasí pocítite s hliníkovými dverami enormný rozdiel. Vychladené miestnosti zostanú naozaj chladné, keďže hliník odráža slnečné žiarenie. Hliník si vyberte aj v prípade, že vlastníte veľkorozmerné dvere. Hliníkové okná a dvere z hliníka unesú veľkú záťaž bez straty estetickej funkcie. Udržia si svoj tenký dizajn za každých okolností. Nemusíte sa obávať zníženého výberu farieb. Hliníkové vchodové dvere sa vyrábajú v mnohých farebných odtieňoch. Dvere z hliníka prevýšia všetky vaše očakávania a vydržia vám celý život.